Loosing 4 - Rajat Kumar
Additional information
| Dimensions | 12.0 × 16.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Acrylic on Wooden panel |
Additional information
| Dimensions | 12.0 × 16.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Acrylic on Wooden panel |
Loosing 3 - Rajat Kumar
Additional information
| Dimensions | 76.0 × 48.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Acrylic on Canvas |
Additional information
| Dimensions | 76.0 × 48.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Acrylic on Canvas |
Look Around Before You Are Lost (Edition 1/3) - Inayat Ullah
Additional information
| Dimensions | 28.0 × 20.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Archival inkjet prints (Giclee) |
Additional information
| Dimensions | 28.0 × 20.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Archival inkjet prints (Giclee) |
Lines of thought - 6 - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 18.0 × 18.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mono print |
Additional information
| Dimensions | 18.0 × 18.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mono print |
Lines of thought - 2 - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 18.0 × 18.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mono print |
Additional information
| Dimensions | 18.0 × 18.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mono print |
Let's end this here - Debajit R Paul
Additional information
| Dimensions | 30.0 × 18.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Acrylic and Matte Varnish on Canvas |
Additional information
| Dimensions | 30.0 × 18.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Acrylic and Matte Varnish on Canvas |
Leisure cruising - GARGI CHANDOLA
Additional information
| Dimensions | 15.25 × 14.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Gouache on marbled wasli |
Additional information
| Dimensions | 15.25 × 14.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Gouache on marbled wasli |
Last gift - Rajat Kumar
Additional information
| Dimensions | 6.0 × 8.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Acrylic on Wooden panel |
Additional information
| Dimensions | 6.0 × 8.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Acrylic on Wooden panel |
Language of Existence - Shahanshah Mittal
Additional information
| Dimensions | 14.0 × 15.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry Pastels on Paper Board |
Additional information
| Dimensions | 14.0 × 15.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry Pastels on Paper Board |
Korvayacha Mal(farming) - Kumar Misal
Additional information
| Dimensions | 14.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | woodcut on grass paper (Edition 3/5) |
Additional information
| Dimensions | 14.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | woodcut on grass paper (Edition 3/5) |
Korvayacha Mal(farming) - Kumar Misal
Additional information
| Dimensions | 14.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | woodcut on grass paper (Edition 4/5) |
Additional information
| Dimensions | 14.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | woodcut on grass paper (Edition 4/5) |
Khoai Landscape V - Ghana Shyam Latua
Additional information
| Dimensions | 16.5 × 10.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Pen, Ink and Pin-Work on Paper |
Additional information
| Dimensions | 16.5 × 10.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Pen, Ink and Pin-Work on Paper |
Khoai Landscape IV - Ghana Shyam Latua
Additional information
| Dimensions | 16.5 × 10.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Pen, Ink and Pin-Work on Paper |
Additional information
| Dimensions | 16.5 × 10.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Pen, Ink and Pin-Work on Paper |
Khoai Landscape III - Ghana Shyam Latua
Additional information
| Dimensions | 16.5 × 10.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Pen, Ink and Pin-Work on Paper |
Additional information
| Dimensions | 16.5 × 10.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Pen, Ink and Pin-Work on Paper |
Khoai Landscape II - Ghana Shyam Latua
Additional information
| Dimensions | 16.5 × 10.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Pen, Ink and Pin-Work on Paper |
Additional information
| Dimensions | 16.5 × 10.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Pen, Ink and Pin-Work on Paper |
Khoai Landscape I - Ghana Shyam Latua
Additional information
| Dimensions | 16.5 × 10.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Pen, Ink and Pin-Work on Paper |
Additional information
| Dimensions | 16.5 × 10.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Pen, Ink and Pin-Work on Paper |
Khair - (Edition 1/4) - Ahamed Abdullah Firdousi
Additional information
| Dimensions | 16.0 × 10.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Digital Collage on Archival Paper |
Additional information
| Dimensions | 16.0 × 10.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Digital Collage on Archival Paper |
Kabir Series - Shahanshah Mittal
Additional information
| Dimensions | 20.0 × 20.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mixed Media on Paper |
Additional information
| Dimensions | 20.0 × 20.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mixed Media on Paper |
Itlaq - (Edition 1/4) - Ahamed Abdullah Firdousi
Additional information
| Dimensions | 16.0 × 10.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Digital Collage on Archival Paper |
Additional information
| Dimensions | 16.0 × 10.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Digital Collage on Archival Paper |
It's just a thing - (edition 1/2) - Km. Khushboo
Additional information
| Dimensions | 27.25 × 20.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching and Dry point |
Additional information
| Dimensions | 27.25 × 20.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching and Dry point |
It's a secret - (edition 1/2) - Km. Khushboo
Additional information
| Dimensions | 19.0 × 14.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching |
Additional information
| Dimensions | 19.0 × 14.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching |
It Might Rain - Debajit R Paul
Additional information
| Dimensions | 55.0 × 33.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Acrylic and Matte Varnish on Canvas |
Additional information
| Dimensions | 55.0 × 33.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Acrylic and Matte Varnish on Canvas |
It means what we bring to it (set of 2) - edition 1/2 - Km. Khushboo
Additional information
| ag_medium_text | Etching and Dry point |
|---|
Additional information
| ag_medium_text | Etching and Dry point |
|---|
It all happened there - Pankaj Chouhan
Additional information
| Dimensions | 40.0 × 15.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolor On Paper |
Additional information
| Dimensions | 40.0 × 15.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolor On Paper |