Interaction - II - Deepanjali Shekhar
Additional information
| Dimensions | 31.0 × 23.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Waterolour, Gouache, coffee, tea toning on paper |
Additional information
| Dimensions | 31.0 × 23.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Waterolour, Gouache, coffee, tea toning on paper |
Interaction - I - Deepanjali Shekhar
Additional information
| Dimensions | 31.0 × 23.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Waterolour, Gouache, coffee, tea toning on paper |
Additional information
| Dimensions | 31.0 × 23.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Waterolour, Gouache, coffee, tea toning on paper |
Innovative Eye 5 - Vijaya Chauhan
Additional information
| Dimensions | 5.0 × 25.0 × 25.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Black Terracotta, Iron and Wood |
Additional information
| Dimensions | 5.0 × 25.0 × 25.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Black Terracotta, Iron and Wood |
Inner Power - ratan saha
Additional information
| Dimensions | 7.0 × 16.0 × 20.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Bronze |
Additional information
| Dimensions | 7.0 × 16.0 × 20.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Bronze |
Infinite II - (Edition 1/7) - Moona Fazal
Additional information
| Dimensions | 12.0 × 18.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Print on Photo Paper |
Additional information
| Dimensions | 12.0 × 18.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Print on Photo Paper |
In Search of Comfort Zone (unique) - Nilanjan Das
Additional information
| Dimensions | 65.0 × 29.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy on paper |
Additional information
| Dimensions | 65.0 × 29.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy on paper |
In Search of Comfort Zone - Nilanjan Das
Additional information
| Dimensions | 2.0 × 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Archival print, serigraphy on glass and wooden frame |
Additional information
| Dimensions | 2.0 × 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Archival print, serigraphy on glass and wooden frame |
In Search of Comfort Zone - Nilanjan Das
Additional information
| Dimensions | 2.0 × 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Archival print, serigraphy on glass and wooden frame |
Additional information
| Dimensions | 2.0 × 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Archival print, serigraphy on glass and wooden frame |
In Search of Comfort Zone - Nilanjan Das
Additional information
| Dimensions | 2.0 × 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Archival print, serigraphy on glass and wooden frame |
Additional information
| Dimensions | 2.0 × 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Archival print, serigraphy on glass and wooden frame |
In Search of Comfort Zone - Nilanjan Das
Additional information
| Dimensions | 2.0 × 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Archival print, serigraphy on glass and wooden frame |
Additional information
| Dimensions | 2.0 × 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Archival print, serigraphy on glass and wooden frame |
In Search for a Comfort Zone- Edition 2 of 3 - Nilanjan Das
Additional information
| Dimensions | 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy on paper |
Additional information
| Dimensions | 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy on paper |
In Search for a Comfort Zone- Edition 2 of 3 - Nilanjan Das
Additional information
| Dimensions | 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy on paper |
Additional information
| Dimensions | 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy on paper |
In Search for a Comfort Zone- Edition 2 of 3 - Nilanjan Das
Additional information
| Dimensions | 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy on paper |
Additional information
| Dimensions | 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy on paper |
In Search for a Comfort Zone- Edition 2 of 3 - Nilanjan Das
Additional information
| Dimensions | 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy on paper |
Additional information
| Dimensions | 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy on paper |
In Search for a Comfort Zone- Edition 1 of 3 - Nilanjan Das
Additional information
| Dimensions | 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy on paper |
Additional information
| Dimensions | 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy on paper |
In Search for a Comfort Zone- Edition 1 of 3 - Nilanjan Das
Additional information
| Dimensions | 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy on paper |
Additional information
| Dimensions | 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy on paper |
In Search for a Comfort Zone- Edition 1 of 3 - Nilanjan Das
Additional information
| Dimensions | 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy on paper |
Additional information
| Dimensions | 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy on paper |
In Search for a Comfort Zone (set of 2) - Nilanjan Das
Additional information
| ag_medium_text | Digital print, serigraphy and wooden structure |
|---|
Additional information
| ag_medium_text | Digital print, serigraphy and wooden structure |
|---|
In My Dreams - (Edition 1/5 ) - Ashima Raizada
Additional information
| ag_medium_text | Archival Print |
|---|
Additional information
| ag_medium_text | Archival Print |
|---|
In Every Leaf There is Some Pain (set of 4) - (edition 1/3) - Agwma Basumatari
Additional information
| ag_medium_text | woodcut on cloth |
|---|
Additional information
| ag_medium_text | woodcut on cloth |
|---|
In Every Leaf There is Some Pain - (edition 1/3) - Agwma Basumatari
Additional information
| Dimensions | 11.7 × 8.3 in |
|---|---|
| ag_medium_text | woodcut on cloth |
Additional information
| Dimensions | 11.7 × 8.3 in |
|---|---|
| ag_medium_text | woodcut on cloth |
Implosion of Space - Megha Singh
Additional information
| Dimensions | 25.5 × 19.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Gouache on Paper |
Additional information
| Dimensions | 25.5 × 19.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Gouache on Paper |
ILLUSIONARY ABODE- III, Unique edition of 3 - Savitha Ravi
Additional information
| Dimensions | 11.0 × 7.2 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Silver foil, gum bichromate & intaglio |
Additional information
| Dimensions | 11.0 × 7.2 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Silver foil, gum bichromate & intaglio |
ILLUSIONARY ABODE- I, Unique edition of 3 - Savitha Ravi
Additional information
| ag_medium_text | Gold foil, silver foil on gum bichromate & cyanotype |
|---|
Additional information
| ag_medium_text | Gold foil, silver foil on gum bichromate & cyanotype |
|---|