Expressions II - (Edition 2/5) - Aditi Singh Shekhawat
Additional information
| Dimensions | 16.5 × 11.7 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Multicoloured serigraphy print on Buff cartridge paper |
Additional information
| Dimensions | 16.5 × 11.7 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Multicoloured serigraphy print on Buff cartridge paper |
Sassoon Dock, Colaba 5 (Edition 1/2) - Agwma Basumatari
Additional information
| Dimensions | 3.37 × 2.12 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Additional information
| Dimensions | 3.37 × 2.12 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Mumbai Local Train I - (Edition 1/2) - Agwma Basumatari
Additional information
| Dimensions | 3.37 × 2.12 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Additional information
| Dimensions | 3.37 × 2.12 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Mumbai Local Train - (Edition 1/2) - Agwma Basumatari
Additional information
| Dimensions | 3.5 × 2.1 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Additional information
| Dimensions | 3.5 × 2.1 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Cityscape II - (Edition 1/2) - Agwma Basumatari
Additional information
| Dimensions | 2.1 × 4.3 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Additional information
| Dimensions | 2.1 × 4.3 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
City Street - (Edition 1/2) - Agwma Basumatari
Additional information
| Dimensions | 2.1 × 3.6 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Additional information
| Dimensions | 2.1 × 3.6 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Broom Grass - (Edition 1/2) - Agwma Basumatari
Additional information
| Dimensions | 2.12 × 3.37 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Additional information
| Dimensions | 2.12 × 3.37 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Gateway of India - (Edition 1/2) - Agwma Basumatari
Additional information
| Dimensions | 3.5 × 2.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Additional information
| Dimensions | 3.5 × 2.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
River Bank - (Edition 1/2) - Agwma Basumatari
Additional information
| Dimensions | 2.12 × 3.37 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Additional information
| Dimensions | 2.12 × 3.37 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Evening at Marine Drive - (Edition 1/2) - Agwma Basumatari
Additional information
| Dimensions | 3.37 × 2.1 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Additional information
| Dimensions | 3.37 × 2.1 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Turi Bari - (Edition 1/2) - Agwma Basumatari
Additional information
| Dimensions | 3.5 × 2.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Additional information
| Dimensions | 3.5 × 2.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Resurrection of Hunger - 04 - Satyanarayana Gavara
Additional information
| Dimensions | 30.0 × 22.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour and pen on paper |
Additional information
| Dimensions | 30.0 × 22.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour and pen on paper |