Unsaid - (edition 1/3) - Km. Khushboo
Additional information
| Dimensions | 11.0 × 14.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Additional information
| Dimensions | 11.0 × 14.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Breath made visible - (edition 1/3) - Km. Khushboo
Additional information
| Dimensions | 11.0 × 14.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Additional information
| Dimensions | 11.0 × 14.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
It's a secret - (edition 1/2) - Km. Khushboo
Additional information
| Dimensions | 19.0 × 14.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching |
Additional information
| Dimensions | 19.0 × 14.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching |
Overtaken by something - (edition 1/2) - Km. Khushboo
Additional information
| ag_medium_text | Dry point |
|---|
Additional information
| ag_medium_text | Dry point |
|---|
Rewriting Lines - (edition 1/3) - Km. Khushboo
Additional information
| ag_medium_text | Dry point |
|---|
Additional information
| ag_medium_text | Dry point |
|---|
Under The Grass 2 - (edition - 2/2) , set of 6 - Satyanarayana Gavara
Additional information
| Dimensions | 10.0 × 10.75 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Woodcut |
Additional information
| Dimensions | 10.0 × 10.75 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Woodcut |
As Long As - 2 - Satyanarayana Gavara
Additional information
| Dimensions | 12.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour on woodcut on paper |
Additional information
| Dimensions | 12.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour on woodcut on paper |
Seeking Out of the Fields - B - Satyanarayana Gavara
Additional information
| Dimensions | 12.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour on woodcut on paper |
Additional information
| Dimensions | 12.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour on woodcut on paper |
Unknowingly - Satyanarayana Gavara
Additional information
| Dimensions | 12.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour on woodcut on paper |
Additional information
| Dimensions | 12.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour on woodcut on paper |
Fragments of Peregrination 6 - (edition 2/4) - Manish Kumar
Additional information
| ag_medium_text | Woodcut |
|---|
Additional information
| ag_medium_text | Woodcut |
|---|
Fragments of Peregrination 3 - (edition 2/4) - Manish Kumar
Additional information
| ag_medium_text | Woodcut |
|---|
Additional information
| ag_medium_text | Woodcut |
|---|
Noni Bera (wall) - (edition 2/2) - Agwma Basumatari
Additional information
| Dimensions | 17.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | woodcut on cloth |
Additional information
| Dimensions | 17.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | woodcut on cloth |