Above the clouds - 4 (Edition 12/15) - Raja Boro
Additional information
| Dimensions | 6.25 × 8.25 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Woodcut |
Additional information
| Dimensions | 6.25 × 8.25 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Woodcut |
Untitled - (Edition 9/14) - Raja Boro
Additional information
| Dimensions | 4.0 × 6.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Woodcut |
Additional information
| Dimensions | 4.0 × 6.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Woodcut |
Bombay Street III - (Edition 2/2) - Agwma Basumatari
Additional information
| Dimensions | 2.1 × 3.6 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Additional information
| Dimensions | 2.1 × 3.6 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Pilgrimage IX - (Edition 1/5) - Anupama Dey
Additional information
| Dimensions | 9.5 × 9.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching / Aquatint |
Additional information
| Dimensions | 9.5 × 9.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching / Aquatint |
Pilgrimage VI - (Edition 1/5) - Anupama Dey
Additional information
| Dimensions | 9.5 × 9.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching / Aquatint |
Additional information
| Dimensions | 9.5 × 9.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching / Aquatint |
Pilgrimage XII - (Edition 3/3) - Anupama Dey
Additional information
| Dimensions | 9.5 × 9.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching / Aquatint |
Additional information
| Dimensions | 9.5 × 9.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching / Aquatint |
Pilgrimage II - (Edition 1/3) - Anupama Dey
Additional information
| Dimensions | 9.5 × 9.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching / Aquatint |
Additional information
| Dimensions | 9.5 × 9.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching / Aquatint |
Pilgrimage VII - (Edition 3/3) - Anupama Dey
Additional information
| Dimensions | 9.0 × 9.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching / Aquatint |
Additional information
| Dimensions | 9.0 × 9.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching / Aquatint |
Pilgrimage V - ( Edition 2/3) - Anupama Dey
Additional information
| Dimensions | 9.5 × 9.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching / Aquatint |
Additional information
| Dimensions | 9.5 × 9.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching / Aquatint |
Pilgrimage I - (Edition 2/3) - Anupama Dey
Additional information
| Dimensions | 9.5 × 9.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching / Aquatint |
Additional information
| Dimensions | 9.5 × 9.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching / Aquatint |
Lines of thought - 6 - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 18.0 × 18.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mono print |
Additional information
| Dimensions | 18.0 × 18.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mono print |
Lines of thought - 2 - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 18.0 × 18.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mono print |
Additional information
| Dimensions | 18.0 × 18.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mono print |