Temporary Installation II (edition 4/4) - Km. Khushboo
Additional information
| Dimensions | 24.0 × 15.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Additional information
| Dimensions | 24.0 × 15.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Morphing Realities-IV, Edition of 3 - Savitha Ravi
Additional information
| Dimensions | 27.0 × 39.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Cyanotype |
Additional information
| Dimensions | 27.0 × 39.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Cyanotype |
Sunset - (edition 2/2) - Agwma Basumatari
Additional information
| Dimensions | 3.37 × 2.12 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Additional information
| Dimensions | 3.37 × 2.12 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
ILLUSIONARY ABODE- III, Unique edition of 3 - Savitha Ravi
Additional information
| Dimensions | 11.0 × 7.2 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Silver foil, gum bichromate & intaglio |
Additional information
| Dimensions | 11.0 × 7.2 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Silver foil, gum bichromate & intaglio |
Wing its way - unique edition - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 22.0 × 30.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Cyanotype |
Additional information
| Dimensions | 22.0 × 30.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Cyanotype |
Tetris - Unique edition - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 19.0 × 22.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Cyanotype |
Additional information
| Dimensions | 19.0 × 22.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Cyanotype |
Urban Threads - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 19.5 × 27.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Toned Cyanotype |
Additional information
| Dimensions | 19.5 × 27.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Toned Cyanotype |
Urban Threads -1 - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 19.5 × 27.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Toned Cyanotype |
Additional information
| Dimensions | 19.5 × 27.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Toned Cyanotype |
Rope - Unique edition - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 19.5 × 27.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Toned Cyanotype |
Additional information
| Dimensions | 19.5 × 27.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Toned Cyanotype |
Untitled - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 22.0 × 30.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Cyanotype |
Additional information
| Dimensions | 22.0 × 30.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Cyanotype |
In Search of Comfort Zone - Nilanjan Das
Additional information
| Dimensions | 2.0 × 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Archival print, serigraphy on glass and wooden frame |
Additional information
| Dimensions | 2.0 × 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Archival print, serigraphy on glass and wooden frame |
In Search of Comfort Zone - Nilanjan Das
Additional information
| Dimensions | 2.0 × 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Archival print, serigraphy on glass and wooden frame |
Additional information
| Dimensions | 2.0 × 13.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Archival print, serigraphy on glass and wooden frame |