Pyaaray Abbu, Edition 3 of 7 - Ariba Akhlaque
| Dimensions | 11.5 × 16.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Archival Print on Paper |
Portfolio Print- Edition of 75 - Ariba Akhlaque
| Dimensions | 8.0 × 11.2 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Digital Print |
Portfolio Print- Edition of 75 - Nilanjan Das
| Dimensions | 8.0 × 9.8 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Serigraphy |
Portfolio Print- Edition of 75 - Vanshika Rathi
| Dimensions | 8.0 × 11.2 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Paper Cutting |
Portfolio Print - (Edition of 50) - Santanu Dey
| Dimensions | 8.0 × 11.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Silk Screen Print and Emboss on Paper |
Portfolio Cluster 2 - Viswanath Kuttum
| Dimensions | 32.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Limited edition print on paper |
One last shot II (edition 2/2) - Km. Khushboo
| Dimensions | 20.0 × 14.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching |
One last shot I (edition 3/3) - Km. Khushboo
| Dimensions | 20.0 × 14.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching |
Once Familiar 5 - Nandita Mukherjee
| Dimensions | 7.0 × 7.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Ink and pigment on paper |
On the way-I, Edition 2 - Savitha Ravi
| Dimensions | 29.2 × 21.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Cyanotype |
Omitted Memory - Pankaj Chouhan
| Dimensions | 11.0 × 6.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolor On Paper |
Nurture I - Deepanjali Shekhar
| Dimensions | 23.0 × 16.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolor On Paper |
Notes from the quiet zone - Shahanshah Mittal
| Dimensions | 19.0 × 20.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour and graphite on paperboard |
Notes from the quiet zone - Shahanshah Mittal
| Dimensions | 8.0 × 23.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour, graphite and graphic print on paperboard |
New Artwork - Moumita Basak
| Dimensions | 15.5 × 20.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolor and embroidery on cloth |
New Artwork - Moumita Basak
| Dimensions | 15.5 × 20.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolor and embroidery on cloth |
Neighbours - (Unique Edition) - Satyanarayana Gavara
| Dimensions | 16.0 × 16.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Engraved woodblock |
Near The Hill - (edition 2/2) - Agwma Basumatari
| Dimensions | 3.37 × 2.12 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Art Incept, 227 South Point Mall, Golf Course Rd, DLF Phase 5, Gurugram, Haryana 122002
S-137 Panchsheel Park, New Delhi 110017
Copyright © 2025 Art Incept