Silent Coordinates 8 - Shahanshah Mittal
| Dimensions | 11.75 × 8.25 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour, graphite and graphic print on paperboard |
Silent Coordinates 7 - Shahanshah Mittal
| Dimensions | 11.5 × 8.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour, graphite and graphic print on paperboard |
Silent Coordinates 5 - Shahanshah Mittal
| Dimensions | 12.0 × 8.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour, graphite and graphic print on paperboard |
Silent Coordinates 2 - Shahanshah Mittal
| Dimensions | 17.0 × 11.75 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour, graphite and graphic print on paperboard |
Silent Coordinates 11 - Shahanshah Mittal
| Dimensions | 11.5 × 8.25 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour, graphite and graphic print on paperboard |
Silent Coordinates - Shahanshah Mittal
| Dimensions | 24.0 × 24.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour, gaphic print and graphite on paperboard |
Shifting Vistas-1, Edition of 3 - Savitha Ravi
| Dimensions | 31.0 × 11.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Cyanotype |
Series- 4 Untitled-XXIII - Brojeswer Mondal
| Dimensions | 20.0 × 5.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Acrylic aerosol spray, acrylic color, water color on paper |
Seeking Out of the Fields - f - Satyanarayana Gavara
| Dimensions | 12.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Engraved woodblock |
Ritual - VI - Viswanath Kuttum
| Dimensions | 17.0 × 20.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Paraffin and Bees wax, resin, Double Boiled Linseed Oil, Brown Powder on Paper Board |
Rewriting Lines - (edition 1/3) - Km. Khushboo
| ag_medium_text | Dry point |
|---|
Reshaping Boundaries - 6 - Krupali Maraviya
| Dimensions | 16.0 × 12.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Plant based colours and embossed on paper |
Reshaping Boundaries - 3 - Krupali Maraviya
| Dimensions | 16.0 × 12.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Plant based colours and embossed on paper |
Reminiscence - Pankaj Chouhan
| Dimensions | 6.0 × 5.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolor On Paper |
Reflection - 6 - Deepanjali Shekhar
| Dimensions | 14.5 × 17.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | watercolor coffee tea toning rice paper on canvas |
Reflection - 4 - Deepanjali Shekhar
| Dimensions | 14.5 × 17.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | watercolor coffee tea toning rice paper on canvas |
Reflection - 2 - Deepanjali Shekhar
| Dimensions | 20.0 × 26.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | watercolor coffee tea toning rice paper on paper |
Quotidian View - (Portfolio Print - Edition of 50) - Savitha Ravi
| Dimensions | 8.0 × 11.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Cyanotype Print |
Art Incept, 227 South Point Mall, Golf Course Rd, DLF Phase 5, Gurugram, Haryana 122002
S-137 Panchsheel Park, New Delhi 110017
Copyright © 2025 Art Incept