Pie in the Sky- Pink - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 5.5 × 6.8 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mono print |
Additional information
| Dimensions | 5.5 × 6.8 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mono print |
In Search for a Comfort Zone (set of 2) - Nilanjan Das
Additional information
| ag_medium_text | Digital print, serigraphy and wooden structure |
|---|
Additional information
| ag_medium_text | Digital print, serigraphy and wooden structure |
|---|
Pie in the sky-Blue - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 6.5 × 7.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mono print |
Additional information
| Dimensions | 6.5 × 7.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mono print |
Untitled 5 (Edition 3/3) - Jaimini Jariwala
Additional information
| ag_medium_text | Oil and cloth on paper |
|---|
Additional information
| ag_medium_text | Oil and cloth on paper |
|---|
Untitled 3 1 - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 9.0 × 9.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Oil and cloth on paper |
Additional information
| Dimensions | 9.0 × 9.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Oil and cloth on paper |
Untitled 2-4 - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 9.0 × 9.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Oil and cloth on paper |
Additional information
| Dimensions | 9.0 × 9.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Oil and cloth on paper |
Untitled 1-2 - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 9.0 × 9.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Oil and cloth on paper |
Additional information
| Dimensions | 9.0 × 9.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Oil and cloth on paper |
Untitled 1-5 - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 9.0 × 9.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Oil and cloth on paper |
Additional information
| Dimensions | 9.0 × 9.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Oil and cloth on paper |
Untitled 1-6 - Jaimini Jariwala
Additional information
| Dimensions | 9.0 × 9.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Oil and cloth on paper |
Additional information
| Dimensions | 9.0 × 9.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Oil and cloth on paper |
untitled (Edition 3/4) - Kumar Misal
Additional information
| Dimensions | 14.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | woodcut on grass paper |
Additional information
| Dimensions | 14.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | woodcut on grass paper |
Cycle - Kumar Misal
Additional information
| Dimensions | 14.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | woodcut on grass paper (Edition 4/5) |
Additional information
| Dimensions | 14.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | woodcut on grass paper (Edition 4/5) |
Korvayacha Mal(farming) - Kumar Misal
Additional information
| Dimensions | 14.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | woodcut on grass paper (Edition 4/5) |
Additional information
| Dimensions | 14.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | woodcut on grass paper (Edition 4/5) |