My Village Essence 7 (unframed) - SANTOSH PATTAR
| Dimensions | 8.0 × 8.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Poster colour, cow dung, wood powder and gum |
Mindscape Series - 96, 91, 89 (set of 3) - Badush Babu
| Dimensions | 8.3 × 5.8 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Charcoal on acid free paper |
Mindscape Series - 85, 83, 84 (set of 3) - Badush Babu
| Dimensions | 8.3 × 5.8 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Charcoal on acid free paper |
Mindscape 53 - Badush Babu
| Dimensions | 8.3 × 5.8 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Charcoal on acid free paper |
Mindscape 49 - Badush Babu
| ag_medium_text | Charcoal on acid free paper |
|---|
Mindscape 48 - Badush Babu
| ag_medium_text | Charcoal on acid free paper |
|---|
Migrated Whisper - IX (set of 2) - Brojeswer Mondal
| Dimensions | 15.0 × 22.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | water colour, pen ink, acrylic colour and gel,paper cut on paper |
Meditative - XII (Portfolio Print - Edition of 50) - Viswanath Kuttum
| Dimensions | 6.0 × 7.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Silk Screen Print |
Mapping the sky - 5 - Parul Sharma
| Dimensions | 12.0 × 16.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Photo transfer, charcoal and water colour on cotton (Kora) |
Mapping of the sky - 7 - Parul Sharma
| ag_medium_text | Graphite on paper and deboss |
|---|
Makhu - (edition 2/2) - Agwma Basumatari
| Dimensions | 17.0 × 12.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | woodcut on cloth |
Lost reflection - Pankaj Chouhan
| Dimensions | 7.0 × 5.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolor On Paper |
Lines of thought - 5 - Jaimini Jariwala
| Dimensions | 18.0 × 18.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mono print |
Lines of thought - 1 - Jaimini Jariwala
| Dimensions | 18.0 × 18.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mono print |
Limited Edition Collection (Edition of 75) - Rinku Choudhary
| Dimensions | 8.0 × 10.2 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Drypoint |
Limited Edition Collection - Edition of 75 - Brojeswer Mondal
| Dimensions | 8.0 × 10.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Intaglio Print and Emboss |
Limited Edition Collection - Edition of 75 - Parul Sharma
| Dimensions | 7.0 × 9.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching on paper |
Limited Edition Collection - Kumar Misal
| ag_medium_text | Wood cut on paper |
|---|
Art Incept, 227 South Point Mall, Golf Course Rd, DLF Phase 5, Gurugram, Haryana 122002
S-137 Panchsheel Park, New Delhi 110017
Copyright © 2025 Art Incept