Witness - Santanu Dey
₹420,000.00 (incl. tax)
Additional information
| Dimensions | 8.0 × 18.5 × 85.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Discarded Aluminium lithography plate, iron, cement cake, threads, charcoal and acrylic |
Untitled - ratan saha
₹472,500.00 (incl. tax)
Additional information
| Dimensions | 9.0 × 14.0 × 14.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Bronze |
Inner Power - ratan saha
₹393,750.00 (incl. tax)
Additional information
| Dimensions | 7.0 × 16.0 × 20.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Bronze |
Untitled - ajab singh
₹367,500.00 (incl. tax)
Additional information
| Dimensions | 11.0 × 13.5 × 26.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Bronze |
Untitled - Arun Pandit
₹115,500.00 (incl. tax)
Additional information
| Dimensions | 4.0 × 7.0 × 7.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Bronze |
Philosophy of Life - Biman B Das
₹262,500.00 (incl. tax)
Additional information
| Dimensions | 4.0 × 8.0 × 13.0 in |
|---|
Untitled - Biman B Das
₹126,000.00 (incl. tax)
Additional information
| Dimensions | 3.0 × 5.0 × 10.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Bronze |
Untitled - K S Radhakrishnan
₹210,000.00 (incl. tax)
Additional information
| Dimensions | 9.0 × 10.0 × 30.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Bronze |
Untitled - pramod mann
₹262,500.00 (incl. tax)
Additional information
| Dimensions | 12.0 × 6.0 × 15.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Black Marble |
Untitled - s.s. dail
₹99,750.00 (incl. tax)
Additional information
| Dimensions | 3.5 × 3.75 × 14.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Bronze |
What remains - Kishwar Kiani
₹178,500.00 (incl. tax)
Additional information
| ag_medium_text | Sculpture: Stainless Steel Drawing: Charcoal on paper |
|---|
Where it Buckled - Kishwar Kiani
₹178,500.00 (incl. tax)
Additional information
| ag_medium_text | Sculpture: Stainless Steel Drawing: Charcoal on paper |
|---|