Untitled - I (Edition 1/5) - Uncategorized
Additional information
| Dimensions | 18.0 × 24.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Lithograph |
Additional information
| Dimensions | 18.0 × 24.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Lithograph |
₹44,520.00 (incl. tax)
HOPE-II - (edition - 2/4) - Uncategorized
Additional information
| Dimensions | 19.0 × 27.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | etching and aquatint |
Additional information
| Dimensions | 19.0 × 27.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | etching and aquatint |
₹38,010.00 (incl. tax)
OUT OF THE BOX - (edition - 1/5) - Uncategorized
Additional information
| Dimensions | 25.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | etching and aquatint |
Additional information
| Dimensions | 25.0 × 19.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | etching and aquatint |
₹34,860.00 (incl. tax)
Construction Workers - (Edition 2/2) - Agwma Basumatari
Additional information
| Dimensions | 3.5 × 2.1 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Additional information
| Dimensions | 3.5 × 2.1 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
₹8,925.00 (incl. tax)
A Journey From Land to leaf - 03 - Satyanarayana Gavara
Additional information
| Dimensions | 42.0 × 84.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Engraved woodblock |
Additional information
| Dimensions | 42.0 × 84.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Engraved woodblock |
₹273,000.00 (incl. tax)