Untitled - Rinku Choudhary
| Dimensions | 8.25 × 11.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | pen on Paper |
Untitled - Yash Pal
| Dimensions | 12.0 × 30.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Mixed Media on Mount Board |
Tree III (unframed) - KRISHNA DAYA
| Dimensions | 4.7 × 6.6 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Gouache on hemp paper |
Tree II (unframed) - KRISHNA DAYA
| Dimensions | 4.7 × 6.6 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Gouache on hemp paper |
Tree I (unframed) - KRISHNA DAYA
| Dimensions | 4.7 × 6.6 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Gouache on hemp paper |
Transient - 4 - Jaimini Jariwala
| Dimensions | 11.7 × 16.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Salt print with cyanotype and golden threads |
Transient - 3 - Jaimini Jariwala
| Dimensions | 11.7 × 16.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Salt print with cyanotype and golden threads |
Transient - 2 - Jaimini Jariwala
| Dimensions | 11.7 × 16.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Salt print with cyanotype and golden threads |
Transcendence-II - Viswanath Kuttum
| Dimensions | 14.0 × 15.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Paraffin and Bees wax, resin, Double Boiled Linseed Oil, Pigment, Pastel on Paper Board |
Transcendence-I - Viswanath Kuttum
| Dimensions | 14.0 × 15.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Paraffin and Bees wax, resin, Double Boiled Linseed Oil, Pigment, Pastel on Paper Board |
Trace of Silence - 5 - Shahanshah Mittal
| Dimensions | 11.0 × 8.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Digital print, hand paper cut, graphite on paper board |
Trace of Memory II - Shahanshah Mittal
| Dimensions | 16.5 × 22.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour, graphite and graphic print on paperboard |
Trace of Memory I - Shahanshah Mittal
| Dimensions | 22.5 × 16.25 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour, graphite and graphic print on paperboard |
Trace of Memory - Shahanshah Mittal
| Dimensions | 22.5 × 16.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Watercolour, graphite and graphic print on paperboard |
Then in the next (Edition 2/3) - Km. Khushboo
| Dimensions | 25.0 × 20.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching |
The way of living - (edition 1/3) - Km. Khushboo
| Dimensions | 19.25 × 14.5 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Etching |
The pause IV - (edition 2/3) - Km. Khushboo
| Dimensions | 11.0 × 17.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
The pause III - (edition 1/3) - Km. Khushboo
| Dimensions | 11.0 × 17.0 in |
|---|---|
| ag_medium_text | Dry point |
Art Incept, 227 South Point Mall, Golf Course Rd, DLF Phase 5, Gurugram, Haryana 122002
S-137 Panchsheel Park, New Delhi 110017
Copyright © 2025 Art Incept